Zaczynamy!

Cześć, mam na imię Michał. Jestem tatą dwóch chłopców. Starszy za 3 lata osiągnie wiek szkolny i chciałbym przygotować dla niego odpowiedni grunt pod edukację domową.

Edukacja domowa

Dlaczego edukacja domowa? Ponieważ chcę dla swojej rodziny komfortu wstawania rano zgodnie z naturalnym zegarem biologicznym. Ponieważ chcę elastycznie planować wspólnie spędzany czas przed południem, kiedy nasze umysły są najbardziej chłonne i elastyczne. Chcę móc podążać za pasjami moich chłopców. Chcę mieć wpływ na kształtowanie się wiedzy, umiejętności i postaw moich dzieci.

Praca popołudniowa w tym samym czasie co szkoła?

Zawodowo udzielam lekcji gry na gitarze w godzinach 15:00-22:00. Dlatego chciałbym spędzać z dziećmi czas, bawić się i uczyć razem z nimi do obiadu włącznie, a popołudniu, kiedy idę do pracy -organizować dla nich zajęcia na zewnątrz.

Z tej potrzeby zrodził się w mojej głowie pomysł PKE (Popołudniowej Kooperatywy Edukacyjnej). Podejrzewam, że w Warszawie mieszka więcej rodziców, którzy pracują popołudniami, (na drugą zmianę) i chcieliby spędzać czas z rodziną do obiadu włącznie. Marzę o niewielkiej grupie (4-10) dzieci wraz z rodzicami, z którymi będziemy mogli wspólnymi siłami zorganizować popołudniową opiekę nad dziećmi i dodatkowe aktywności: zajęcia edukacyjne, zajęcia sportowe, gry planszowe, zabawy, itp.

Podstawa programowa

Co z podstawą programową? Mam na to jeszcze 3 lata, ale już teraz udało mi się znaleźć dwie szkoły w obrębie Warszawy, które współpracują z rodzicami w modelu Edukacji Domowej:

Na początek

Na start przydałoby się:

  • raz w tygodniu przed południem zapoznawcze spotkanie rodzin i burza mózgów
  • pierwsze zajęcia popołudniu dla niewielkiej grupy dzieci, np. z języka angielskiego

Źródła wiedzy na temat Edukacji Domowej

Działajmy razem

Jeśli podzielasz moje potrzeby, spróbujmy wspólnymi siłami na nie odpowiedzieć tworząc kooperatywę edukacyjną. Zapraszam do kontaktu.

fot. Wiktoria Dziewulska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *